Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz, Erdoğan’ın Erbakan’ı hapse attırmaya çalıştığı iddialarını doğruladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 2006 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ı hapse attırmak istediğine dair iddiayı Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz doğrulandı.

“POLİS EKİBİ GÖTÜRMEYE GELDİ”
Yeniden Refah tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Altınöz, KRT TV yayınında “Evet, doğru. Temel Bey’in anlatmış olduğu olay 2006 yılında gerçekleşti. Erbakan hocamızın konutunda İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği koruma polisleri varken başka bir polis ekibi gelerek Erbakan hocamızı götürmeye çalıştı” dedi.

“POLİSLE EVİNİ KUŞATTI”
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullanmıştı:
“AK Parti Erbakan hocaya karşı çıktı hayattayken. ABD’den dönerken BOP’un eş başkanıyım diye döndü sayın Erdoğan. Daha sonra Erbakan hoca 2006 yılında hapse mahkum olduğunda polisle evini kuşattırdı, hapse attırmak için büyük bir gayret içine girdi.

“EV HAPSİNE ÇEVRİLMESİNİ SAĞLADI”

Çünkü mahkum olmuştu. Evinden alacak ve onu bir bakıma kötü göstermek için hapse attıracak. Evi kuşatıldı. O zaman Hasan Kalyoncu, Tayyip Bey’e gitti ‘Böyle yaparsan burayı senin başına yıkarım. Ben seni siyaseten yaşatmam. Böyle bir işi yapamazsın’ dedi. Onun üzerine Tayyip bey ev hapsine çevrilmesini sağladı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x