Galatasaray ve Fenerbahçe, ürün satışı gelirinde Avrupa’nın ilk 20 takımı arasında yer aldı

UEFA raporunda, 2023 yılında Avrupa’daki takımların forma üreticilerinden elde edilen sponsorluk geliri de dahil ürün satışından sağlanan toplam geliri açıklandı.

Galatasaray, 2023 yılında ürün satışında 35 milyon avro gelir elde ederek bu alanda Avrupa’nın 15. takımı oldu. Fenerbahçe ise geçen yıl ürün satışında 31 milyon avro gelir elde ederek sıralamada 18. sırada yer aldı.

Listede, Avrupa’nın 5 büyük futbol ligi kabul edilen İngiltere Premier Lig, İspanya LaLiga, İtalya Serie A, Almanya Bundesliga ve Fransa Ligue 1 takımları dışında Türkiye’den Galatasaray ve Fenerbahçe, İskoçya’dan Celtic ve Hollanda’dan Ajax yer aldı.

İspanya LaLiga ekiplerinden Barcelona, geçen yıl ürün satışında 179 milyon avro gelir elde ederek Avrupa’nın zirvesinde yer alırken Real Madrid ise 155 milyon avro ürün satış geliriyle 2. sırada bulunuyor.

Listede, İngiltere Premier Lig’den 7 takım bulunuyor. Avrupa’da geçen yıl ürün satış gelirinde ilk 20’de yer alan İngiliz ekipleri sırasıyla Liverpool, Manchester United, Arsenal, Chelsea, Tottenham ve Manchester City ve Leeds United oldu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x