Kupkuru, çatır çatır çatlamış topuklara son! Pamuk gibi ayakların sırrı bu yöntemde saklı

1- Pirinç unu, bal ve sirke

3 çay kaşığı pirinç unu, bir çay kaşığı bal ve 2-3 damla elma sirkesini karıştırarak bir peeling yapın. Kalın bir macun oluşturmak için iyice karıştırın. Ayaklarınızı yaklaşık 10 dakika ılık suda bekletin ve ardından ölü deriyi çıkarmak için macun kullanarak hafifçe ovun. Bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Pirinç unu cildi eksfoliye eder, arındırır ve yeniden mineralize eder. Bal, çatlak ayakları iyileştirmeye yardımcı olan doğal bir antiseptiktir. Sirke ise kuru ve ölü cildi yumuşatan, pul pul dökülmesini kolaylaştıran hafif bir asittir.

2- Karbonat

Bir kase ılık suya 3 yemek kaşığı karbonat ekleyin. Kabartma tozu eriyene kadar iyice karıştırın. Ayaklarınızı 15 dakika bu suda bekletin. Ayaklarınızı çıkarın ve hafifçe ovun. Temiz suyla durulayın ve ayaklarınızı temiz bir havluyla kurulayın. Kabartma tozu bir eksfoliyanttır. Ölü hücreleri uzaklaştırır ve ayrıca antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Kabartma tozu da kötü kokuyu etkisiz hale getirebilir. Bu işlemi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

3- Vazelin ve limon suyu

Ayaklarınızı yaklaşık 20 dakika ılık suda bekletin. Durulayın ve kurulayın. Bir çay kaşığı vazeline 3-4 damla taze sıkılmış limon suyu ekleyin. İyice karıştırın. Bu karışımı topuklarınıza ve ayağınızın diğer çatlak bölgelerine uygulayın. Bir çift yün çorap giyin ve gece boyunca bekletin. Sabahları ılık su kullanarak yıkayın. Vazelin nemlendirici görevi görür ve limon suyundaki sitrik asit cildin soyulmasını ve yeni cilt hücrelerinin yeniden büyümesini destekler. Yatmadan önce düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

4- Bal

Bir bardak ılık suya bir bardak bal ekleyin. Temiz ayaklarınızı karışıma batırın ve 20 dakika boyunca hafifçe masaj yapın. Cildinizi nazikçe pul pul dökün. Ayaklarınızı kurulayın ve bir nemlendirici uygulayın. Etkili sonuç almak istiyorsanız yatmadan önce düzenli olarak yapılabilir. Bal doğal bir nemlendiricidir, yani suyu iç dokulardan cildin dış katmanlarına çeker. Bu sıvı değişimi, dış derinin iyileşmesine yardımcı olan dolgunlaştırıcı bir etki yaratır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x