TFF’den Ümraniyespor-Bodrum FK maçı ve Baran Eraslan açıklaması

 

Yardımcı hakem Baran Eraslan’ın dün TFF’ye sağlık sorunu nedeniyle maça gidemeyeceğini belirtmesi üzerine karşılaşmada başka yardımcı hakem görevlendirildi. Bugün de Baran Eraslan’ın istifa dilekçesinin TFF’ye ulaştığı ifade edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Baran Eraslan’ın sosyal medya paylaşımıyla ilgili hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada, “İzmir bölgesi 1’inci Lig yardımcı hakemlerinden Baran Eraslan’ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşım ve hakemliği bırakma şekliyle ilgili açıklamalar doğru bilgileri yansıtmadığı için kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur. Trendyol 1. Lig 21. haftasında dijital atama ile yapılan görevlendirmelerde Ümraniyespor – Bodrumspor FK maçında, ilgili kişi yardımcı hakem olarak görevlendirilmiş ve bu durum kendisine 1 Şubat 2024 tarihinde tebliğ edilmiş ancak, adı geçen yardımcı hakem, 2 Şubat 2024 tarihinde sağlık sorunu nedeniyle (sakatlık) maça gidemeyeceğini belirtmiş ve raporunu iletmiştir. Bu mazereti ve belgesi dikkate alınarak ilgilinin görevi iptal edilmiş ve dijital atama sistemi üzerinden bir başka yardımcı hakem görevlendirilmiştir. Bugün (03/02/2024) de hakemliği bıraktığına dair dilekçesi ulaşmıştır. İlgili kişinin sosyal medya paylaşımı ile ilgili olarak hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x