Yapay Zeka Coinleri Coşarken Analist 6 Altcoin İsmi Verdi!

Kripto piyasası yükselişin eşiğindeyken, yatırımcılar geleneksel devler Bitcoin ve Ethereum’un ötesinde fırsatlar arıyor. Yapay zeka odaklı coin’ler son günlerde patlama yaşıyor. Popüler kripto analisti Miles Deutscher, yaklaşan boğa koşusundan yararlanmaya hazır kripto olarak DePIN’e ışık tutuyor. Bu arada uzmanlar, bu sektörün 2028 yılına kadar 3,5 trilyon dolarlık bir endüstriye dönüşeceğini öngörüyor.

DePIN: Yapay zeka alanının yükselen yıldızı

Yakın tarihli bir analizde popüler kripto analisti Miles Deutscher, DePIN’i kripto para olarak öne çıkararak stratejik bir açıklama ile sahneye çıkıyor. Analist, DePIN’in yapay zeka sektöründe önemli bir yararlanıcı olacağına inanıyor.

DePIN, Merkezi Olmayan Fiziksel Altyapı’nın kısaltması. Bu projeler merkezi olmayan toplulukları fiziksel donanım inşa etmeye ve sürdürmeye teşvik eden yenilikçi bir Blockchain protokolü sunuyor. Ağa donanım veya yazılım kaynaklarıyla katkı yapan kullanıcılar token ödülleri alıyor. Bulut depolama, bilgi işlem gücü ve kablosuz sensör ağları gibi milyarlarca dolarlık donanım pazarlarını kapsayan DePIN, önemli bir etki yaratmaya hazırlanıyor.

Messari DePIN’de bir patlama öngörüyor

Uzmanlar, yapay zeka sektörünün 2028 yılına kadar bir patlama öngörüyor. Bu doğrultuda o zamana kadar 3,5 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir endüstri değerine ulaşacağı tahmin ediyorlar. Deutscher DePIN’i yapay zeka ile ilgili kripto paraların gelişen ortamında zorlayıcı bir seçenek olarak konumlandırıyor.

Daha önce Messari, DePIN’in önümüzdeki on yıl içinde küresel GSYH’ye 10 trilyon dolar ekleyeceğini öngördü. Bu bağlamda on yıl sonra 100 trilyon dolara ulaşma potansiyeline sahip olacağını belirtti. Deutscher, bu konulara atıf yaparak sonra DePIN’in büyümesinden beklenen muazzam ekonomik etkinin altını çiziyor.

Analist bu 6 kriptoyu en iyi DePin coin’leri olarak açıklıyor

Miles Deutscher ayrıca, DePIN sektörü içerisinde öne çıkan bazı projelerden bahsediyor. Bu doğrultuda, Akash Network (AKT), Render Network (RNDR), Aethir Cloud, Filecoin (FIL), Arweave (AR) ve ATOR Protocol’un (ATOR) adını veriyor.

Miles Deutscher’e göre bu projelerin her biri, merkezi olmayan fiziksel altyapı hakkındaki düşüncelerimizin değişmesine özel ve değerli bir şeyler katıyor. Kripto piyasasının ivme kazanmasıyla birlikte Deutscher’in DePIN’i desteklemesi, onu gelişen yapay zeka sektöründe erken bir rakip olarak konumlandırıyor. Bu içgörü, yatırımcılara kripto alanında önemli bir oyuncu olma potansiyeline sahip DePIN’den yararlanma fırsatı veriyor.

Makaledeki görüşler ve coin seçimleri analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x